Zeynep Sönmez elit oyuncu yolunda ilerliyor!

“Turda her oyuncu ile oynarım, isterse dünya 1 numarası olsun fark etmez. Gerekirse 6-0, 6-0 yenilirim, ama geri adım atmam, kendime ve oyunuma güveniyorum.”

6 ay önceki röportajımızda Zeynep Sönmez bu şekilde konuşmuştu. Mental açıdan sert ve kesinlikle farklı bir karakter, uzun zamandır görmediğimiz bir profil. Zeynep Sönmez’in varlığı bizi fazlasıyla heyecanlandırıyor çünkü artık teniste her seviyede başarıyı zorlayabilecek bir oyuncumuz var. Zeynep tüm zeminlerde hemen hemen aynı seviyede performans gösterebiliyor, bu da ayrıcalıklı bir özellik.

Avustralya Açık’ta ana tablonun kıyısından dönen, Roland Garros’ta 3 eleme turunu geçerek ana tabloya kalan oyuncumuz, Paris’te ilk tur maçında Emma Navarro’ya kaybetti, aynı Navarro 4. turda Sabalenka’ya elendi. Zeynep, Wimbledon öncesi sezonda da çimde oldukça iyi bir performans gösteriyor, son olarak Berlin’de WTA 500 seviyesindeki turnuvada 2. tura yükseldi ve Victoria Azarenka ile karşılaştı. Bundan sonraki dönemde önemli turnuvalarda Azarenka gibi tenisin büyük oyuncuları ile Zeynep’in adını fazlasıyla duyacağız.

Zeynep’in antrenörü Mert Ertunga ile konuştuk, kısaca genel durumu değerlendirdi:

“Ağırlıklı olarak Zeynep’in oyununa odaklanıyoruz, antrenmanlarda onun tenisindeki detaylar üzerinde durarak vuruşları geliştirme üzerine bir yol çizdik. Zaten bunların sonucunda başarı da geliyor, işte hepimiz biliyoruz başarılı grand slam sonuçlarımız var, en son Berlin’de de ana tabloda Azarenka ile oynadık. Katı zaman limitleri ile belirlenmiş rakamsal sıralama hedefleri koymuyoruz. Dediğim gibi öncelikli amaç oyunu ve detayları geliştirmek, sonuçlar ve sıralama yükselişleri zaten gelecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir