Murat Ülker başarı formülünü iki kelimeyle özetledi

Programda geçmişi 80 yıla dayanan Yıldız Holding’in kurumsal birikimi hakkında Murat Ülker tarafından Bursalı girişimcilere bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı.

MÜSİAD Bursa Şubesi’nde düzenlenen Müstakil Düşünceler Konferansına MÜSİAD Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Şenocak ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaparken, çok sayıda üye de katılım gösterdi.

‘Sürdürülebilir Başarı ve Global Marka Yolculuğu’ konusunda Türkiye’nin en büyük gıda üreticilerinden Yıldız Holding’in markaları ve yatırımları hakkında Murat Ülker tarafından yapılan sunum katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi.

“BAŞARININ ANA UNSURU MUTLU ÇALIŞANLAR”
MÜSİAD Bursa üyeleri ile paylaştığı konuşmasında, Yıldız Holding bünyesinde çalışan sayısının 80 bin olduğunu belirten Murat Ülker, 80 bin kişinin ise 93 farklı ülke pasaportu taşıdığını vurguladı. Böylesi çok kültürü birlikte barındıran bir kurumun yönetimi kapsamında da sıkıntılar oluşabileceğine işaret eden Ülker, örnek olarak Cidde’de bulunan fabrikalarında personelin anlaşabilmesi için İngilizce, Arapça, Urduca ve Filipince olmak üzere 4 dil kullanıldığını söyledi. Başarılı şirketlerin ana unsurunun mutlu çalışanlar olduğunu vurgulayan Ülker, “Farklı kültürlere mensup çalışanlarımız ile başarılı bir çalışma süreci geçirebilmek için ortak paydada buluşmamızın gerekli olduğunu biliyorduk. Bu nedenle kurum olarak ortaya çıkabilecek sorunları her zaman ‘Mutlu et, mutlu ol’ mottomuz ile çözüme kavuşturduk” açıklamasını yaptı.

İlgiyle takip edilen programın sonunda Murat Ülker, katılımcılardan gelen soruları da cevapladı.
patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir