2 skandal kayıt! Cinsel saldırı, darp… Çok konuşulan olayda karar

İstanbul’da bir şirkette genel koordinatör olan Fide U., babası rahatsızlanınca Adana’ya gelip, Seyhan ilçesi Gürselpaşa Mahallesi’ndeki apartman dairesine yerleşti. Apartmanın bahçesinde 1 yıl önce köpeklerini gezdiren Fide U., aynı sitede oturan Gökhan Kızılyer ile tanıştı. Fide U, iddiaya göre bir süre arkadaşlık yaptığı Gökhan Kızılyer’in tacizine uğradı. Eve giren Gökhan Kızılyer, Fide U.’yu günlerce alıkoyup, kolunu ve bacağını kırdı. Fide U, korktuğu için Kızılyer’den şikayetçi olmadı.

CİNSEL SALDIRI GİRİŞİMİ ASANSÖR KAMERASINDA

Gökhan Kızılyer bir süre sonra takip ettiği Fide U.’yu apartmanın asansörüne binerken yakalayıp, iddiaya göre cinsel saldırıya kalkıştı. Fide U., kurtulmak için tokat attı ancak Gökhan Kızılyer de asansöre bindi. Bu anlar ise apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı. Fide U., gece boyunca şiddete uğradığı iddiasıyla polise gidip, Gökhan Kızılyer’den şikayetci oldu. Kızılyer de kendisine tokat attığı için Fide U. hakkında şikayette bulundu. Fide U., kendisinden uzak durması ve rahatsızlık vermemesi şartıyla Gökhan Kızılyer ile uzlaştı.

EVİN SALONUNDANKİ KAMERAYA YANSIYAN SKANDAL KAYIT

Son olarak Kızılyer, 22 Mayıs 2022’de yan daireden balkonuna geçip Fide U.’nun evine zorla girdi. Kızılyer, Fide U.’yu dövdü, iddiaya göre yine cinsel saldırıya kalkıştı. Bu anlar, Fide U.’nun evin salonuna yerleştirdiği güvenlik kamerasına yansıdı. Sabah saatlerinde Gökhan Kızılyer evden ayrılınca Fide U. da elindeki görüntülerle polise gidip, bir kez daha şikayetçi oldu.

DAVA AÇILDI

Soruşturma sonunda Gökhan Kızılyer hakkında, Adana 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘Nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme’, ‘Basit cinsel saldırı’, ‘Konutta yağma’, ‘Konut dokunulmazlığını ihlal etme’, ‘Haberleşmenin engellenmesi’, ‘Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Mala zarar verme’ suçlarından açılan dava karara bağlandı. Yaklaşık 8 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Gökhan Kızılyer, savunmalarında suçlamaları kabul etmedi. Fide U. ile 2021 yılından bu yana arkadaş olduklarını söyleyen Kızılyer, “İstanbul ve Bursa’ya beraber seyahatlerimiz oldu. Fide, koronavirüse yakalandığında yanına geldim, 14 gün boyunca kendisine baktım, ayak tırnaklarına varıncaya kadar kestim. Fide ile aynı evi paylaşıyorduk. Fide’nin psikolojisi bozulmuştu, arada bir düşüp bayılıyordu, kendisini hastaneye götürdüm. Fide ile evlilik düşünüyordum” dedi.

Fide U.’nun psikolojisinin bozuk olması nedeniyle intihar edeceğini söylediğinde evine gittiğini belirten Gökhan Kızılyer, savunmasında şunları söyledi:

“Fide’yi pencerede kendi kendini konuşurken gördüm. Komşusu Murat’ın balkonundan Fide’nin evinin balkonuna geçip içeri girdim. Fide’yi sakinleştirmeye çalıştım. Fide, telefonunu kendi rızasıyla uzatıp ‘İstersen al’ dedi, bana güvendiğini söyledi. Ben kabul etmedim. Evinde kamera sistemi kurmuştu. Fide’yi zorla alıkoymadım. Fide’yi zorla soymam ve cinsel saldırı suçunu kabul etmiyorum. Kendisi ile evlenecektik, karı koca hayatı yaşıyorduk. Fide’ye değer veriyordum. Ben böyle bir eylemde bulunacak olsam çok rahat imdat çağrısında bulunabilirdi. Telefonuna el koymadım, kimseyi aramasını da engellemedim. Ters bir durum olsa komşusu Murat bizi duyardı. Ben Fide’nin ağzını rezil olmamak için kapattım. Cüzdanından kart ve para almadım. Annesinin ziynet eşyasının 45 bin lira borcu vardı, peyderpey borçları ödedim. Fide’yi darbetmedim. Fide mutlu olsun diye sokak hayvanlarına yiyecek de aldım. Fide bir kedi yavrusunu köşeye sıkıştırmıştı, kucağına almak isterken kedi tırmaladı. Ben cezaevindeyken Fide görüşüme de gelmiştir. Beraatimi istiyorum.”

‘ÖLDÜRMEK İSTEDİ’

Fide U. ise savunmalarında, sanık Gökhan Kızılyer ile gönül ilişkisi bulunmadığını öne sürerek, “Sanığın bana ilgisi vardı. Kendisiyle bir iş konusu nedeniyle bağlantım vardı. Olay günü bizzat kapıma geldi. Kesinlikle ben kendisini evime davet etmedim. Hatta evime geldiğinde evde yokmuşum gibi davrandım. Buna rağmen Gökhan, komşumun balkonundan benim evime atladı. Zaten evimin içinde kamera vardı. Eve girdiğinde ağzımı battaniyeyle kapattı. Ben o sırada yere yığıldım. Komşum beni kurtarmaya geldi. Sanığın amacı beni öldürmekti. Kendisinden şikayetçiyim, cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Gökhan Kızılyer’i ‘Cebir kullanarak ve gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal etme’ suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verip, bu cezayı da erteledi. Heyet, Kızılyer’e ayrıca ‘Kadına karşı basit yaralama’ suçundan da 3 bin lira adli para cezası verdi. Kızılyer, diğer suçlardan ise suçun işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle beraat etti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir